Knihy si zaslouží nižší DPH, nižší DPH na knihy bude mít za následek pestřejší nabídku titulů a větší počet prodaných knih. Opakované zvyšování DPH dělá z knih postupně luxusní zboží, které si nemohou všichni dovolit, a suma peněz vynaložená na knihy se u čtenářů nezvyšuje. Knihy jsou duševní potrava, prostřednictvím knih získáváme přístup ke vzdělání, informacím, učíme se schopnosti porozumění psanému textu a toto je nutné rozvíjet a podporovat u dětí i dospělých. Cílem každého státu je mít vzdělanější obyvatele, kteří se budou schopni správně rozhodovat a postarat se o sebe a své blízké.
René Nevřela (Pemic Books)


Proč se Kosmas připojil k akci Knihy bez DPH? Nižší, v ideálním případě žádná DPH na knihy umožní vydávat více kvalitních titulů, které v současné době není možné vydávat z ekonomických důvodů. Kosmas chce podporovat vydávání kvalitních knih, které navzdory nemasovosti představují přínos literatuře. Protože je pro nás důležitá pestrost a kvalita knižní nabídky, a protože chceme, aby tato pestrost byla stále bohatší, přidali jsme se k akci Knihy bez DPH. Chceme upozornit na to, že dnes jsou kvalitní nízkonákladové knihy a nízkonákladové knižní projekty silně ohrožené.
Tomáš Fojtík (Kosmas.cz)


Myslím si, že Češi jsou národ knihomolů a naprostá většina Čechů si knihy alespoň občas kupuje. Vítám báječnou myšlenku na snížení DPH na knihy, protože doufám, že to sebou přinese i levnější a proto dostupnější knihy celkově. Ve Velké Británii jsou knihy zařazeny v nulové sazbě, tak my, Češi, se alespoň dočkáme sazby snížené.
Daniela Bendová (Knihkupectví Daniela, Benešov)


Každá vláda deklaruje podporu vzdělání a kultuře, málokterá však nositele těchto hodnot, mezi něž patří i knihy, přiblíží lidem třeba snížením daňové zátěže. Je třeba neustále upozorňovat na to, že určité zboží přináší takovou přidanou hodnotu, která je z celospolečenského hlediska nenahraditelná a tedy hodná veškeré podpory. Podpořit kampaň Knihy bez DPH musí každý člověk, kterému záleží na kulturnosti a vzdělanosti lidí, mezi kterými žije.
Petra Horáčková (Kanzelsberger, a. s.)


Kampaň knihy bez DPH podporujeme proto, protože daňové zatížení v České republice se nám už zdá neúnosné a každá akce, která lidem připomene, kolik jejich peněz končí bez nějakého výrazného užitku (vyjma tedy užitku pro životní standard vybraných jedinců, ať už jde o takzvané kmotry či armádu naprosto neužitečných, ba naopak i škodících úředníků a tvůrců dalších a dalších nesmyslných předpisů a regulací), každá taková akce je užitečná. Nemyslíme si, že by knihy měly mít nějaké výsadní postavení. Jde o zboží jako každé jiné. Už to, že jsou zařazeny ve snížené sazbě DPH, je jistá podpora. Ale, u všech všudy, když mohla být snížená sazba DPH celá dlouhá léta 5 % a vlády s jejím výnosem vyšly, proč by se tato sazba nemohla vrátit zpět? A nejen na knihy, ale i na potraviny, bydlení, topení a další komodity. Zkrátka a dobře: my nejsme pro nějaké protežování vybraných komodit či firem či odvětví. Jsme pro malý stát bez regulací a s nízkými daněmi. Proto i my budeme prodávat 23. dubna knihy se slevou 15 %, aby naši zákazníci viděli, kolik by mohli ušetřit, kdyby se naše země ubírala trochu jiným směrem bez extrémního danění a přerozdělování více než 50 % HDP.
Daniel Kruml (Knihkupectví Miloslava Krumlová, Vrchlabí)


Knihkupectví Academia se ráda zapojí do akce Knihy bez DPH, protože věříme, že tím podpoříme knižní trh a přivedeme zákazníky zpět do kamenných knihkupectví.
Šárka Hakenová (Knihkupectví Academia)